Uzziniet par transseksuāļu garīgo aprūpi, par kuru aizlūdz pāvests Francisks

Uzziniet par transseksuāļu garīgo aprūpi, par kuru aizlūdz pāvests Francisks

Māsa Monika Astorga ir karmelītu mūķene, kas dzīvo un strādā Neukenas provincē Argentīnā. Viņa veic garīgo aprūpi, aicinot baznīcā un atbalstot transseksuāļus, kas cenšas atstāt prostitūciju. Pāvests Francisks nosūtīja viņai atbalsta vēstuli, jo grupa, kurā darbojas Astorga, plāno aprūpēt jaunu senioru māju.

Dažus gadus atpakaļ parādījās pirmie šī darba rezultāti, un, kā plaši ziņoja šī reģiona mediji, pāvests Francisks uzrakstīja māsai Monikai e-pastu, kurā pauda atbalstu viņai un viņas klosterim, piebilstot, ka viņš tur savā sirdī viņu un viņas kolēģes.

Pāvesta vēstule ir saistīta ar 15 māju celtniecību, kuras būs mājvieta Monikas aprūpē esošajiem cilvēkiem. Turklāt, kā ziņoja AICA ziņu aģentūra, pāvests dzirdēja par māju atvēršanu gados vecākiem cilvēkiem, kurus aprūpēs Monika un citas klostera māsas.

Šī aprūpe ir iesākusies pirms 11 gadiem, kad Romina, prostitūcijā iesaistīta transseksuāle, lūdza palīdzību, vēloties atstāt prostitūciju, bet nespējot atrast citu darbu. Pirms dažiem gadiem māsa Monika zināja pastāstīt vietējam Neukenas laikrakstam La Mañana: "Romina devās uz Svētās Jaunavas Lurdu draudzi Progresso apkaimē nodot savu desmito tiesu, un, kad draudzes locekļi jautāja viņai par darbu, viņas atbildēja, ka viņa bija prostitūta, jo kā transseksuāle viņa nevarēja dabūt citu darbu. Viņi pajautāja, vai viņai vajadzīga palīdzība, un tieši pēc tam (...) viņi sazinājās ar mani un jautāja, vai es varētu viņai palīdzēt."

Kad māsa Astorga tikās ar Rominu un uzklausīja viņu, Romina lūdza karmelītu mūķenei palīdzību atstāt prostitūciju. Tad Romina arī teica, ka līdzīgā situācijā ir daudz citu cilvēku. Mūķene sasauca Rominu un viņas draudzenes kopā, un pirmā lieta, ko viņas izdarīja kopīgi, bija lūgt Dievu kapelā.

Iesaistoties šajā darbā vairāk nekā 10 gadu laikā, māsai Monika Astorga ir mēģinājusi dot cerību šai visneaizsargātajai sabiedrības daļai ar profesionālās apmācības un citu darbību starpniecību . Izveidojot šīs mājas, viņa mēģina realizēt Katijas, vienas no aprūpējamajiem cilvēkiem, izteikto vēlmi, lai viņai būtu "tīra gulta, kurā nomirt".

Iepriekšējā vēstulē pāvests jau bija iedrošinājis māsu Moniku, minot, ka "Spitālīgie tika noraidīti tādā pašā veidā Jēzus laikā. Šie cilvēki ir mūsdienu spitālīgie. Neatlaidīgi turpiniet šo novatorisko darbu, kas ir uz jūsu pleciem."

Īsa intervija ar māsu Moniku spāņu valodā ar subtitriem angļu valodā ir pieejama šeit.

Avots: https://aleteia.org/2017/07/25/learn-about-the-ministry-for-transexuals-that-pope-francis-is-praying-for/