Globālā Varavīksnes katoļu tīkla (Global Network of Roman Catholics – GNRC) 2. Asambleja 2017. g. 30. novembris – 3. decembris, Minhene

Globālā Varavīksnes katoļu tīkla (Global Network of Roman Catholics – GNRC) 2. Asambleja 2017. g. 30. novembris – 3. decembris, Minhene

Ir pagājuši gandrīz 2 gadi kopš pirmās Pasaules varavīksnes katoļu tīkla sanāksmes, kas norisinājās Romā 2015. gada oktobrī paralēli Katoļu baznīcas Ģimenes sinodei. Kopš tā laika pāvests Francisks, reliģiskie līderi, katoļu ticīgie vīrieši un sievietes un mūsu vietējās LGBTI pastorālās aprūpes grupas izteica atšķirīgas pozīcijas vai veica dažādas darbības saistībā ar LGBTI jautājumiem Katoļu baznīcā.

Dzirdi, Kungs, manu taisnību (Ps. 17:1)

Pievienojies pieprasījumam "Uzklausīt mūsu taisnību"!

Ir pagājuši gandrīz 2 gadi kopš pirmās Pasaules varavīksnes katoļu tīkla sanāksmes, kas norisinājās Romā 2015. gada oktobrī paralēli Katoļu baznīcas Ģimenes sinodei. Kopš tā laika pāvests Francisks, reliģiskie līderi, katoļu ticīgie vīrieši un sievietes un mūsu vietējās LGBTI pastorālās aprūpes grupas izteica atšķirīgas pozīcijas vai veica dažādas darbības saistībā ar LGBTI jautājumiem Katoļu baznīcā. Dažas no tām ir lieliskas pieejas LGBTI un viņu ģimeņu taisnīgumam un iekļaušanai, tomēr ir arī daudz citu, kas norāda uz nepieciešamību uzturēt atklātu un tiešu dialogu ar visu Baznīcu un sabiedrību. "Mēs esam izdarījuši daudzus vietējos centienus, bet mums patiešām ir vajadzīga laju ticīgo sabiedrības, Kurijas un Vatikāna vienota un globāla balss," skaidro Benjamins Ohs, GNRC Administratīvās komitejas loceklis un “Acceptance Sydney” (LGBTI Pastorālās aprūpes grupa Austrālijā) dalībnieks. "Mēs esam padarījuši šos meklējumus par patstāvīgām iniciatīvām, bet ir daudz sinerģijas, ko mēs varam kopīgi attīstīt kā globāls tīkls", papildina Benjamins Ohs.

Tādējādi, atzīstot GNRC pastāvēšanas priekšrocības, esam priecīgi Jūs informēt, ka mūsu 2. GNRC asambleja notiks no 2017. gada 30. novembra līdz 3. decembrim Minhenē-Dahavā (Vācija). Konferences nosaukums ir "Uzklausiet mūsu taisnību" kā ir 17. Psalmā. "Ir pienācis laiks mūsu sociālajam taisnīgumam, un mūsu pieprasījumam ir jābūt uzklausītam, jo tas patiešām ir taisnīgs, un pats galvenais - steidzams!", teica Džozeanna Peregrina, arī GNRC Administratīvās komitejas locekle un Vecāku grupas “Drachma” (LGBTI Pastorālās aprūpes grupa Maltā).

Asambleju organizējošā grupa ir "Homosexuelle und Kirche" (HuK), “Homoseksuāļi un baznīca”, kā arī grupa “Catholic Queer Service” no Minhenes. “Mēs augstu vērtējam un vēlamies pateikties viņiem par viņu apņemšanos, jo apzināmies, ka šāda uzdevuma loģistika un plānošana prasa daudz enerģijas un labas gribas,” sacīja Rubija Almeida, viena no diviem GNRC līdzpriekšsēdētājiem un grupas “Quest” vadītāja ( LGBTI Pastorālās aprūpes grupa, kas atrodas Londonā, Apvienotajā Karalistē), un pēc tam piebilda: “Tāpat mēs vēlētos pateikties arī citām LGBTI grupām, kuras, tāpat kā HuK, izrādīja interesi par pasākuma organizēšanu, un vairāku ar to saistītu faktoru ievērošanu, kā piemēram, iekļaujoša pieejamība, spējas un visi iesaistītie cilvēkresursi”.

Darbakārtības galvenā tēma būs mūsu Koncepcijas dokumenta pārskatīšana un apstiprināšana, kā arī GNRC oficiāla nodibināšana un dalībnieku iesaistīšana. Tāpat mēs izstrādāsim seminārus, kuros varēs dalīties pieredzē un apspriest LGBTI katoļu situāciju globālajā līmenī. Brīvās programmas galvenie elementi būs Dahavas koncentrācijas nometnes memoriāla apmeklējums. Tāpat arī paredzēta vizīte Minhenes Ziemassvētku tirdziņā, Eiharistijas dievkalpojums "Bürgersaalkirche" Minhenes pilsētā un vakariņas bavāriešu gaumē.
“Mēs esam patiesi priecīgi par atkārtotu sanāksmi. Pēdējo reizi mums bija iespēja uzzināt un izteikt empātiju par mūsu brāļu un māsu plašo pieredzē dažās Āzijas, Āfrikas, Amerikas vai Austrumeiropas valstīs, kur LGBTI iekļaušana un taisnīgums ir tālu no Rietumu pasaules sasniegumiem,” piebilda Džordžina Adiambo GNRC pārstāve no Āfrikas un Vowwek (Sieviešu organizācija Rietumu Kenijā) dalībniece.

Avots: rainbowcatholics.org