Bīskaps vēlas redzēt homoseksuālos pārus Katoļu baznīcas Pasaules ģimeņu saietā 2018. gadā Īrijā

Bīskaps vēlas redzēt homoseksuālos pārus Katoļu baznīcas Pasaules ģimeņu saietā 2018. gadā Īrijā
Fotoattēls: photo_mts/Fotolia.com

Portāls katholisch.de vēsta, ka, saskaņā ar Limerikas (Īrija) bīskapa teikto, gaidāmajā Pasaules ģimeņu saietā Dublinā ir gaidīti arī homoseksuāli pāri. Viņš brīdina, ka citādi Baznīca var palaist garām lielisku iespēju.

Limerikas bīskaps Brendans Līhijs (Brendan Leahy) skaidri vēlas uzaicināt uz gaidāmo Pasaules ģimeņu saietu homoseksuālos pārus. “Mēs dzīvojam pārmaiņu laikmetā, kurā arī ģimene mainās,” sacīja bīskaps Īrijas laikrakstam "The Independent". “Neietvert pilno ģimenes spektru saieta laikā būtu Baznīcai zaudēta iespēja,” turpināja Līhijs. “Katram nākamgad ir jājūtas laipni gaidītam”. Devītais katoļu Pasaules ģimeņu saiets norisināsies 2018. gada no 21. līdz 26. augustam Dublinā.

Vissvarīgākā sanāksme pēdējās desmitgadēs

2015. gadā Īrijā viendzimuma laulības tika pielīdzinātas ar likumu laulībām starp vīrieti un sievieti. Konstitucionālajā referendumā vairākums Īrijas iedzīvotāju atbalstīja jauno likumu. Īrijas bīskapi to stipri kritizēja. “Mums bija referendums par labu viendzimuma laulībām, un daudzi cilvēki ir balsojuši par to,” Līhijs piebilda "The Independent". Visi šie cilvēki ir tikpat aicināti uz ģimenes saietu. Bīskaps izteica cerību, ka pasākums uzrunās visas ģimenes formas: “tradicionālās ģimenes, vienvecāku ģimenes, cilvēkus jaunās attiecībās, šķīrušos un atkal apprecējušos cilvēkus, ticīgos un neticīgos, citu ticību cilvēkus, tos, kuri piekrīt un nepiekrīt baznīcai.” Lielais pasākums būs nozīmīgākā sanāksme Īrijā pēdējo desmitgadu laikā.

Pasaules ģimeņu saiets ir starptautisks forums kristiešiem, ģimeņu apvienībām un ekspertiem. Tas notiek ik pēc trim gadiem, pēdējo reizi tas norisinājās 2015. gadā Filadelfijā, un ir Pāvesta Jāņa Pāvila Otrā iniciatīva. Saieta tēma būs “Ģimenes Evaņģēlijs: prieks pasaulei”, un tajā piedalīsies tūkstošiem ģimeņu no visas pasaules. Saturiski fokuss būs uz Pāvesta rakstu par laulību un ģimeni "Amoris laetitia".

Avots: http://www.katholisch.de/aktuelles/aktuelle-artikel/bischof-will-homosexuelle-paare-bei-familientreffen